Virgin

Virgin


Zespół powstał w 2000 roku z inicjatywy muzyka Tomasza Luberta, który do współpracy zaprosił basistę Krzysztofa Najmana i perkusistę Piotra Posejdona Pawłowskiego. Tego samego roku zostało zorganizowane przesłuchanie dla wokalistek podczas którego została wybrana Dorota Rabczewska[3][4]. W roku 2002 ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany Virgin[5]. Wydawnictwo promowały single To Ty i Mam tylko Ciebie (2002). Zespół uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii nowa twarz fonografii[5]. W 2004 roku ukazał się drugi album Virgin pt. Bimbo, który był promowany utworami Dżaga, Kolejny raz oraz Nie zawiedź mnie[6]. Grupa odbyła w Polsce trasę koncertową Bimbo Tour. Bimbo był najchętniej kupowanym albumem w Polsce w pierwszym tygodniu od jego wydania[7]. Na początku stycznia 2005 wydany został nakręcony w Paryżu teledysk do utworu Nie zawiedź mnie; wokalistka zespołu tak skomentowała wideo: Generalnie w teledysku chodzi o to, że kłócę się z facetem i uciekam od niego. Wyjeżdżam do Paryża, gdzie atakują mnie nasze wspólne wspomnienia i postanawiam wracać[8]. W tym okresie z zespołu Virgin odeszli Najman i Pawłowski, zaś ich miejsce zajęli basista Łukasz Damm i perkusista Piotr Matysiak[9]. 17 października 2005 roku ukazał się trzeci album studyjny Virgin zatytułowany Ficca, który był promowany podczas trasy koncertowej Ficca Tour, składającej się z 20 koncertów i obejmującej m.in. Warszawę, Rzeszów, Łódź i Katowice[10][11][12]. Na specjalnej edycji albumu umieszczona została koncertowa wersja utworu Mam tylko Ciebie zarejestrowana w czasie występu nad Zalewem Szałe niedaleko Kalisza[13]. 31 grudnia 2005 Virgin wystąpił w koncercie sylwestrowym we Wrocławiu obok takich wykonawców jak Krzysztof Krawczyk i Blue Café; koncert był transmitowany w telewizji za pośrednictwem TVP2[14]. W 2006 roku ukazały się dwie reedycje albumu Ficca, pierwsza z prywatnymi materiałami Rabczewskiej, a druga z nowym utworem pt. Szansa[15][16]. Wiosną tego roku wydany został singel 2 Bajki, do którego teledysk nakręcono 9 grudnia 2005 w willi w Konstancinie i biurowcu w Warszawie[17]. 14 lipca 2006 zespół wziął udział w Sopot Festival, w kameralnym konkursie na Przebój Lata, odrzucając jednocześnie propozycję udziału w konkursie głównym, wyjaśniając Chętnie pojawimy się na sopockim festiwalu jako laureat Opola, jednak w konkurs...

Artistes similaires

Top Singles

© 2018 Fluzic.com